Целта е да се држи во притвор: Јанакиески бара продолжување на судењето за „Шпанските скали“, судот игнорира

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за правда Бојан Маричиќ вели дека пред десеттина дена до Владата стигнало барање од Европскиот суд за човекови права да одговори во врска со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бојан Маричиќ, министерот за правда, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека државата подготвува, како што вели тој, ...
| | веќе видена | слични

Дали надлежните институции на домашен правен терен го „затворија“ прашањето за (не)законитоста на аболицијата од Иванов? Различни интерпретации се шират во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судот во Стразбур не почнува постапка ако нема направено проценка дека процесот ќе го добие, велат правните експерти, додавајќи дека министерот за правда ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Адвокатите на Миле Јанакиески, против кого се водат неколку судски процеси, денеска со отворено писмо алармираа за честите и секојдневни судски рочишта ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Твоја партија смета дека колективно помилување од страна на екс претседателот Ѓорге Иванов на група луѓе кои беа наведени само со име и презиме, без други ...
| | веќе видена | слични

ТВОЈА ПАРТИЈА со интерес ги следи активностите поврзани со Апликацијата бр. 26233/18 од Киро Тодоровски и уште двајца поднесена до Европскиот суд за човекови ...
| | веќе видена | слични

Со писмо до членовите на Судскиот совет, Кривичен суд, Дипломатски претставништва, медиуми, невладини организации, адвокатите на Миле Јанакиески, против кого ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 162 | | | веќе видена

Aдвокатот Александар Тортевски вечерва на „24 Анализа“ на Телевизија 24, а во врска со скандалите поврзани со Националната агенција за европски програми и ...
сите 221 | | | веќе видена

За 23 Октомври кој во земјава се празнува како Ден на македонската револуционерна борба, кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 164 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 157 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски се премисли - се откажа од преговори за законот со кој Владата добива овалстувања мерките што ќе ги носи да поминуваат само со одлука на ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

По два дена разговори во Скопје македонските и бугарските историчари не постигнаа напредок во однос на Гоце Делчев, кој и понатаму останува пречка на ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Целта е да се држи во притвор: Јанакиески бара продолжување на судењето за „Шпанските скали“, судот игнорира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: