Средба Шахпаска – Сахакјан: Нов пакет мерки за помош за најранливите категории граѓани


Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, денеска се сретна со постојаната претставничка на УНДП во земјава, Нарине Сахакјан и нејзините ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска оствари средба со британската амбасадорка, Рејчел Галовеј.На средбата се разговарало за ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска оствари средба со амбасадорката на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска се сретна со претставници на Здружението на граѓани за третман на лицата со аутизам „Во ...
| | веќе видена | слични

Предлог-законот за спречување и заштита од дискриминација е на дневниот ред на денешната седница на Собранието. По едночасовна пауза, се очекува попладнево ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во собраниска процедура влегува Предлог Законот за спречување и заштита од дискриминација. Ова законско решение ќе обезбеди ефикасна регулатива која воведува ...
| | веќе видена | слични

За време на полицискиот час, на враќање накај дома, после втора смена на работа, се задржав повеќе од очекуваното. Сопственикот на маркетот каде работам ме ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција, Снежана Калеска -Ванчева, координаторка на Форум на Жени на СДСМ и пратеничка Почитувани, Во собраниска процедура влегува Предлог Законот за ...
| | веќе видена | слични

Итно донесување закон за спречување и заштита од дискриминација, со транспарентна постапка за избор на членови на Комисијата, со цел граѓаните да добијат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Угостителските објекти ќе работат до 23 часот, државната администрација треба да го организира работењето од дома или во смени, а капацитетот на јавниот превоз ...
сите 389 | | | веќе видена

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 245 | | | веќе видена

Нема место веќе во болниците, во модуларната на Инфективна почнаа да се примаат првите пациенти, предупредуваат здравствените власти. На Инфективната клиника ...
сите 158 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 146 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 148 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 53 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги обвини Комисијата за заразни болести и власта за лошото справување со коронавирусот, поради што, како што велат, бројот на заболени лица за три ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Шахпаска – Сахакјан: Нов пакет мерки за помош за најранливите категории граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: