Охридска банка го продолжува рокот за замена на сите платежни картички со ново лого за еден месец

3 копии

Процесот на замена на платежните картички ќе трае до 31 октомври 2020 година Охридска банка АД Скопје го продолжува периодот предвиден за замена на платежните ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка АД Скопје известува дека овозможи нова услуга за клиентите правни лица кои користат кредитни производи во Банката. Почнувајќи од 01.10.2020 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силк Роуд Банка на своите корисници кои поседуваат American Express Point дебитна картичка им овозможува подигнување на средства без провизија на повеќе од 200 ...
| | веќе видена | слични

УНИБанка АД Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека почнувајќи од денес, (05.10.2020 година – Понеделник) експозитура Централа, ќе функционира со ...
| | веќе видена | слични

Шпаркасе Банка Македонија ги информира своите почитувани клиенти дека од денес, 05.10.2020 година (понеделник) , паричната помош од социјална и детска заштита ...
| | веќе видена | слични

ТТК Банка АД Скопје ги известува своите почитувани корисници дека од денес 05.10.2020 година започна со исплата на паричните права од социјална и детска ...
| | веќе видена | слични

НЛБ Банка ги известува своите клиенти дека паричната помош од социјална и детска заштита ја исплати на 2- ри октомври (петок). Во насока на поголема заштита и ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка АД – Скопје ги информира своите корисници дека се изврши процесирање на паричните средства за социјална и детска заштита, при што за клиентите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 105 | | | веќе видена

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 388 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 131 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција постапува и во фаза на предистрага е случајот со Еуростандард банка изјави директорот на Управата Арафат Муареми за емисијата ...
сите 148 | | | веќе видена

Уште тројца наставници и 13 ученици се во изолација поради првоодделенец со коронавирус во Кавадарци, а спроведени се и анкети и дезинфекција, за МИА потврди ...
сите 221 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 149 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 343 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридска банка го продолжува рокот за замена на сите платежни картички со ново лого за еден месец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: