Секоја државна институција со различна цена: За ист тип маска плаќале од 66 до 313 денари

За дури 68 отсто од склучените договори поврзани со набавки за коронавирусот била прекршена законска обврска да ги објават договорите во рок од десет ден аод ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Центарот за граѓански комуникации објави истражување во кое се гледа дека има корупција кај јавните набавки на државните институции и јавните претпријатија.Во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Центарот за граѓански комуникации (ЦГК) детектира ризици од корупција во тендерите на државните и на општинските претпријатија во истажувањето „Мапирање на ...
| | веќе видена | слични

Центарот за граѓански комуникации го објави истажувањето „ Мапирање на ризиците од корупција во јавните набавки на претпријатијата во сопственост на Владата и ...
| | веќе видена | слични

Чести и значајни измени на плановите за јавни набавки, концентрација на една фирма во јавните набавки на одредена институција, нетранспарентна постапка... ова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Град Скопје на 28-ми септември склучи договор за привремени вработувања вреден речиси 60 илјади евра.Според договорот објавен на Бирото за јавни набавки како ...
| | веќе видена | слични

Судејќи според огласот за јавна набавка број 13892/2020, ојавен од Бирото за јавни набавки на Министерството за финансии, за потребите на ЕСМ (Електрани на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 467 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 25473, бројката на оздравени пациенти е 18047, на починати е ...
сите 435 | | | веќе видена

Антонио Милошоски пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа посочи дека неговата пратеничка група побарала дополнително време да го разгледа ...
сите 235 | | | веќе видена

Нa 23 октомври - Денот на македонската револуционерна борба и на денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, опозициската партија ...
сите 145 | | | веќе видена

Владата преводена од СДСМ да се грижеше за граѓаните немаше Македонија денес да тоне во сиромаштија. Зоран Заев во ек на криза остави над 40.000 граѓани на ...
сите 76 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 188 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на лицата кои се згрижени на одделот за болни или позитивни на Ковид-19 во Општа болница со проширена дејност во Кочани, откако пред три дена ...
сите 149 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секоја државна институција со различна цена: За ист тип маска плаќале од 66 до 313 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: