Јанкулоска од затвор донесена на судење со лисици на рацете

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска од затворот „Идризово“ беше доведена на судското рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ со ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Зоре Темелковски, сведок во случајот „Таргет-Тврдина“, изјави дека во периодот од 2008 до 2015 година бил во бизнис врска со негови партнери од ...
| | веќе видена | слични

Џанета Бегтовиќ, судечки судија во случајот „Таргет-Тврдина“ на денешното рочиште за овој предмет извести дека од адвокатот Филип Медарски во својство на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
2 копии

Новинар, режисер и поранешни вработени во МВР-УБК денеска сведочеа во предметот „Тврдина-Таргет’’. Новинарката Мери Јордановска-Чанчаревиќ, во свој исказ пред ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 2008 до 2010 година работев во А1 телевизија, додека од 2010 до 2015 година во весникот и во неделникот “Фокус”. До СЈО немав поднесено барање ...
| | веќе видена | слични

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Центарот за управување со кризи се одржа седница на Главниот штаб за управување со кризи при ЦУК, сега во редуциран состав.На седницата се утврдија силите и ...
сите 757 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанкулоска од затвор донесена на судење со лисици на рацете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: