„Шел” ќе отпушти 9.000 работници поради намалена побарувачка на нафта


2 копии

За време на пандемијата на коронавирусот, вкупното богатство на светските милијардери пораснало на 10,2 билиони долари. Како што е наведено во извештајот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во текот на пандемијата на новиот коронавирус вкупното богатство на светските милијардери се зголеми на 10,2 билиони долари. Како што е наведено во извештајот ...
| | веќе видена | слични

Во текот на пандемијата на коронавирусот, вкупното богатство на милијардерите се зголеми на 10,2 трилиони долари, се вели во извештајот на швајцарската банка ...
| | веќе видена | слични

Доказ дека парата на пара оди е актуелната ситуација со економијата и приватното богатство на најбогатите луѓе на светот. Додека светските економии ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пандемијата на коронавирусот ги направи супер-богатите луѓе ширум светот уште побогати, според студијата на консултантската фирма PwC и главната швајцарска ...
| | веќе видена | слични

Тие бараа повисоки плати за работниците во Амазон, подобри бенефиции и построга заштита при работа во магацините на компанијата, пред се од инфекција со ...
| | веќе видена | слични

Според податоците објавени денеска, за време на пандемијата на коронавирус, вкупното богатство на светските милијардери се искачило на 10,2 трилиони долари. ...
| | веќе видена | слични

Моментални и поранешни работници на американскиот гигант за онлајн шопинг Амазон и активисти за работнички права одржаа мал протест во неделата пред луксузната ...
| | веќе видена | слични

Вкупното богатство на светските милијардери за време на пандемијата на ковид-19 се зголеми на 10,2 билиони долари. Како што е наведено во извештајот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги повика здравствените власти да ги ослободат од работа граѓаните кои имаат хронични заболувања во периодов кога има висока ...
сите 333 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Предвидените десет легла за пациенти позитивни на Ковид 19 во Интерното одделение во Струшката Општа болница се исполнети.Во моментот, како што информира ...
сите 460 | | | веќе видена

Последниот, вчерашен корона-биланс е 247 нови случаи, 321 оздравен пациент и 15 починати. Измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од ...
сите 362 | | | веќе видена

Пратениците Мухамед Зекири и Сања Лукаревска од СДСМ и Бајрам Кадрија од ДУИ поднесоа оставки во Собранието, објави ТВ 24. Оставките доаѓаат бидејќи тројцата ...
сите 76 | | | веќе видена

За прв пат во политичката историја на македонската демократија, една партија, во случајов СДСМ, на непосредни, директни избори, ќе го избира својот ...
сите 160 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 67 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во време кога расте бројот на инфицирани со коронавирусот, а болниците се полнат, продолжува да ја злоупотребува сериозната ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Шел” ќе отпушти 9.000 работници поради намалена побарувачка на нафта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: