ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е рекордер во регионот по смртност, а за Филипче сè е под контрола


Нов ден, нов црн биланс во справувањето со коронавирусот. За едно деноноќие се бележат 112 нови заразени и 8 починати. Очигледно дека министерот Филипче ...
| | веќе видена | слични

Заев и Филипче да се грижеа толку за здравјето на граѓаните немаше Македонија да е на прво место по смртност во регионот, велат од ВМРО-ДПМНЕ во реакција. Од ...
| | веќе видена | слични

Македонија тоне, а народот е во страв, затоа што власта на време не си ја заврши работата и не го организира општествтото. Филипче кога вели дека одиме кон ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Црвениот аларм одамна е прегорен. Заради неспособноста на Заев и Филипче само во текот на вчерашниот ден имавме 317 новозаболени од корона вирус. Македонија ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку својот фејсбук профил ја искоментира денешната рекордна бројка на новозаразени пациенти со коронавирус. - ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Христијан МИЦКОСКИ 317 новозаразени од КОВИД. Работата одамна е излезена од контрола. Заев пред изборите прогласи победа над заразата, демантот на ова стигнува ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Заев и Филипче целосно потфрлија. Бројот на ново заразени од коронавирус на дневно ниво не паѓа под 200. Само во текот на вчерашниот ден имавме нови 225 ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на Ковид-19 пандемијата, опозициската ВМРО-ДПМНЕ постојано ги критикува властите и ги обвинува дека не се справуваат со последиците од Корона ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
сите 226 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 137 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 189 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е рекордер во регионот по смртност, а за Филипче сè е под контрола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: