Наставници грешно разбрале дека е незаконски да ги гледаат децата на онлајн час, обучувачите и МОН децидни: Наставата е двонасочна, мора со видео


Голем дел од наставниците жестоко реагираа по обуките за онлајн предавањата на Националната платформа, тврдејќи дека едукаторите им дале јасно на знаење дека е ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерството за образование и наука ги демантира тврдењата на Сојузот на средношколците дека онлајн-платформата чини 15,5 милиони евра.„МОН, како што и ...
| | веќе видена | слични

„Ќе пишувам домашна. Само те молам не терај ме да седам пред компјутер. Не можам. Те молам...“ Ова искуство со првачето кое годинава последното тримесечје го ...
| | веќе видена | слични

Група ученици денеска повторно мирно протестираа по кумановските улици и побараа настава со физичко присуство на часовите. Учениците од училишта каде наставата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сојузот на средношкколци денеска реагира на неупотребата на онлајн платформата во првата недела од почетокот на новата учебна година. Лидерот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Тетово, дел од средношколците од сите средни училишта од наставата по албански јазик протестираа јавно поради учењето од далечина и побараа наставниот ...
| | веќе видена | слични

Иако СДСМ заедно со министерката за образование и наука, Мила Царовска ветуваа бесплатно образование за сите деца тоа не се реализира. Учебната година започна ...
| | веќе видена | слични

Средношколци од Тетово и Куманово денеска протестираа барајќи да одат на училиште, а не да следат онлајн настава. Стотина ученици од паралелките на албански ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во Италија вкупно заразени повеќе од 500.000 лицаВо Италија во последните 24 часа потврдени се рекордни 19. 644 случаи на корона вирус, така што од почеток на ...
сите 452 | | | веќе видена

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 372 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за јавно здравје Скопје, доктор Александар Стојанов препорачува сите луѓе што од Македонија отпатувале на свадбата на внуката на Амди ...
сите 209 | | | веќе видена

Пандемијата ја одложи реконструкцијата на штипското инфективно одделение. Но од Клиничката болница велат дека и покрај високиот број хоспитализирани не се ...
сите 153 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Пораките кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги испрати во вчерашниот говор, одржан по повод празникот 23 Октомври, треба да бидат водечка мисла ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наставници грешно разбрале дека е незаконски да ги гледаат децата на онлајн час, обучувачите и МОН децидни: Наставата е двонасочна, мора со видео

Од:
До кого (е-маил):
Порака: