По девет месеци повторно се активираше: „Сархемс“ поднел свои барања до Владата

„Сархемс“, компанијата регистрирана во Македонија за хеликоптерски спасувачки систем, ги поднела до Владата своите барања во рамки на договорот за ...
| | веќе видена | слични

Владата за помалку од еден месец раскина два договори за долготраен закуп на градежно земјиште под поволни услови со странски инвеститори преку Дирекцијата за ...
| | веќе видена | слични

Му стигнале пари од социјална помош, државата присилно му ги земала за неплатен долг за радиодифузна такса. 61-годишниот велешанец Паун Благојевиќ го пречекал ...
| | веќе видена | слични

Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони два пати наплатила пенали од странски компании кои не исполниле некои од условите во договорите за државна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Комисијата за здравство прифати задолжително носење маска на отворено, задолжителна самоизолација на тие што чекаат тест за коронавирус, забрана за групирање ...
сите 499 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Аерозагадувањето е највисоко навечер. Ова го покажуваат графиконите на Министерството за животна средина. Во нив се гледа дека по 17 часот се зголемуваат ...
сите 155 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 134 | | | веќе видена

Сите лица кои се позитивни или имале контакт со заболено лице имаат издадено решение за изолација. Сива зона нема. Лицата кои биле контакти со позитивно лице ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По девет месеци повторно се активираше: „Сархемс“ поднел свои барања до Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: