Иран ново жариште со корона во Азија


2 копии

Бројот на новозаразени со коронавирус во изминатите 24 часа во Италија е зголемен за 3.678, соопшти денеска италијанското Министерство за здравство. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на националната информативна платформа, Бугарија денеска имала рекордни 436 нови случаи на ковид-19. Вкупно 22.306 случаи на инфекција со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Угостителските објекти ќе работат до 23 часот, државната администрација треба да го организира работењето од дома или во смени, а капацитетот на јавниот превоз ...
сите 591 | | | веќе видена

Скопската фризерница „В.Е.З. трејд“ немала да го добие грантот од над 60.000 евра во акцијата „202“ доколку проектите биле финансирани според ранг-листата што ...
сите 247 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 146 | | | веќе видена

Корона кризата ја зголеми задолженоста кај македонските граѓани. Потребата од свежи пари, за да се задоволат основите животни потреби од месец за месец расте. ...
сите 93 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ очигледно спрема терен за откажување од Гоце Делчев и историјата, а на тоа укажуваат сите последни чекори како од македонска така и ...
сите 138 | | | веќе видена

Никола Димитров на видео-конференциска средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ во земјава порача дека усвојувањето на преговарачката рамка и одржување ...
сите 357 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Втор заеднички состанок на билатералните комисии од бугарскло-македонскиот мешовит комитет ќе има на 3 и 4 декември годинава, најави професорот Иван Илчев во ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иран ново жариште со корона во Азија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: