Медицински сестри ја напуштаат Инфективна – отказите се новото нормално во здравството на Филипче


„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инаку, медицинските сестри што дадоа отказ од Инфективна, а кои експресно ги прими загрижениот министерот другиот ден, експресно и се разрешени од местата ...
| | веќе видена | слични

Додека расте бројот на заболени здравствени работници од КОВИД 19 поради немање на соодветна опрема за заштита, се зголемува и бројот на медицински лица кои си ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Доктор, медицинска сестра и медицински техничар од Универзитетската клиника за нефрологија се позитивни на Ковид-19. Трите случаи не се од ист оддел на ...
| | веќе видена | слични

Неодамна во јавност одекна веста дека медицински сестри од Клиниката за инфективни и фебрилни болести си дале отказ, а сега в.д. директорката на Клиниката за ...
| | веќе видена | слични

Трите медицински сестри кои дадоа отказ поради сериозни проблеми во Ковид 19 центарот на Инфективната клиника во Скопје по кратка постапка биле сменети од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гордана Бишлиоска од здружение на медицински лица „За нас“ во вечерашното гостување во емисијата „Што не е јасно“ на ТВ Алфа вели незадоволството кај ...
| | веќе видена | слични

Ние воопшто не сме инволвирани во носењето на здравствените политики и во Комисија за заразни болести нема медицинска сестра. Мислам дека на жалост ова за нас ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генерално имаме секојдневни известувања од многу болници ширум државата каде што медицинските сестри пред се во овие услови на пандемија заминуваат од јавното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 419 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 176 | | | веќе видена

Две наставнички и 15 деца од кавадаречко училиште се во изолација, откако седумгодишен ученик добил позитивен резултат на Ковид-19 тест. Информацијата за МИА ...
сите 197 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Што не е јасно?” гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен пратеник во Собранието на Република ...
сите 254 | | | веќе видена

Владата преводена од СДСМ да се грижеше за граѓаните немаше Македонија денес да тоне во сиромаштија. Зоран Заев во ек на криза остави над 40.000 граѓани на ...
сите 76 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 179 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медицински сестри ја напуштаат Инфективна – отказите се новото нормално во здравството на Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: