СДСМ: Мицкоски е бранител на криминалот

8 копии

СДСМ ги излажа граѓаните. Од ветените 4 викенди без ДДВ во септември, работата ја сведоа на еден викенд без ДДВ со низа недостатоци, во октомври и тоа откако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-ВМРО-ДПМНЕ даде одредени предлог-мерки за угостителите кои вие СДСМ и владата не ги прифативте. Значи ние предложивме сите угостители и оние кои не се ...
| | веќе видена | слични

Владимир Нелоски, претседател на Градски Комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само Вистина на Канал 5 телевизија, јавно го повика ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

СДСМ потфрли на економско поле. Од ветените над половина милијарда евра за првите три пакети на економски мерки исплатиле едвај 1/3. На СДСМ полесно им беше да ...
| | веќе видена | слични

На СДСМ полесно им беше да ги потрошат парите за поткуп, отколку да им помогнат на граѓаните и бизнисот. Четвртиот пакет кој што сега го ветуваа, немаше да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, не чувствува одговорност за да поднесеФилипче по тој повод рече дека од почетокот на кризата работат професионално.„Не ...
сите 336 | | | веќе видена

Прширување на болничките капацитети и надополнување на кадарот најави министерот за здравство Венко Филипче, кој денеска ги посети болниците во Штип и ...
сите 280 | | | веќе видена

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 478 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 150 | | | веќе видена

Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 339 | | | веќе видена

По тој повод делегација на Општина Чашка, предводена од градоначалникот Горан Стојановски, претставници на Советот на Општината, заедно со министерката за ...
сите 111 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски е бранител на криминалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: