Турција негира дека соборила ерменски борбен авион


Ова денеска го соопшти францускиот министер за Европа и надворешни работи, Жан Ив ле Дријан. Министерот не откри на кое ниво ќе се одвиваат преговорите, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државите од Минск-групата на ОБСЕ, Франција, Русија и САД ќе одржат преговори за Нагорно Карабах на 8 октомври во Женева и на 12 октомври во Москва, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Половина од населението во Нагорно-Карабах е раселено од поетокот на судирите во спорниот регион за кој завојувани се Ерменија и Азербејџан, соопштија властите ...
| | веќе видена | слични

Ерменскиот премиер Никол Пашинјан денеска изјави дека е потребен компромис за решавање на каков било конфликт, вклучително и во Нагорно Карабах. – Компромис е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Половина од населението во Нагорно-Карабах е раселено од судирите меѓу сепаратистичкиот регион населен со Ерменци и Азербејџан, соопштија властите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин се огласи за конфликтот меѓу Еременија и Азербејџан во Нагорно Карабах. Тој битките меѓу Еременија и Азербејџан ги оцени за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Баку е цврсто решен да ја врати контролата над Нагорно-Карабах, регионот признат од глобалната заедница како територија на Азербејџан, изјави во интервју за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 159 | | | веќе видена

Владата побара разрешување на Лидија Димова, дали се работи за правилен или популистички потег? Вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски ...
сите 222 | | | веќе видена

Кумановскиот хирург д-р Драган Тасевски почина како последица на коронавирусот, потврдија денеска од Општата болница во Куманово. Од Центарот за јаво здравје ...
сите 214 | | | веќе видена

Втор заеднички состанок на билатералните комисии од бугарскло-македонскиот мешовит комитет ќе има на 3 и 4 декември годинава, најави професорот Иван Илчев во ...
сите 396 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција негира дека соборила ерменски борбен авион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: