Ако залади грејната сезона може да почне и порано

Со новиот закон за градење сите згради ќе мора да се градат со приклучок за парно. Според претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На ова поле се размислува и од страна на идните градби кои според предлог измените на законот за градење ќе треба да бидат приклучени на системите за парно. По ...
| | веќе видена | слични

Се планираат измени на Законот за градба со цел сите нови градби, ако е тоа технички можно, да се приклучат на централно греење. Ова беше кажано по средбата ...
| | веќе видена | слични

Предлогот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) за изменување на Законот за градба со кој се бара да се воспостави ред во начинот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, и Андреа Серафимовски, претставникот на Здружението на градители при Стопанската ...
| | веќе видена | слични

Здружението на градежништвото, индустријата на градежни материјали и неметалите при Стопанската комора на Македонија одржа работна средба со претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје ниту оваа зима нема да го преземе парното греење од сегашниот снабдувач „Балкан енерџи груп“ (БЕГ) бидејќи уште ја нема добиено лиценцата. ...
| | веќе видена | слични

Ако некои граѓани се понадеваа дека утрово можеби ќе се разбудат со топли радијатори, таа желба не им се оствари. И покрај тоа што од вчера, според новите ...
| | веќе видена | слични

„Грејната сезона може да почне и порано од 15ти октомври како што беше досега, но тоа ќе зависи од временската прогноза“, изјави денес претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 324 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 201 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 130 | | | веќе видена

Договорот за пријателство меѓу Бугарија и Северна Македонија ги има сите гаранции да се применува во добра волја и од двете страни. Нам целта не ни е да ја ...
сите 386 | | | веќе видена

„Факт е дека есенскиот бран со коронавирус подрани, но не е точно дека ние не бевме подготвени“, изјави епидемилого д-р Жарко Караџовски во интервју за МРТ. ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако залади грејната сезона може да почне и порано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: