Димитров – Вуцас: Австрија е една од најгласните поддржувачи за пристапувањето на Северна Македонија во ЕУ


Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска се сретна со амбасадорот на Австрија во Северна Македонија, Георг ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потребата од нов закон за дивеч и ловство, како и од измени на Законот за оружје во делот на овластувањата на ловџиите за поседување оружје, беа само некои од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска оствари виртуелна средба со делегација на Асоцијацијата на поранешни членови на Европскиот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари виртуелна средба со делегација на  Асоцијацијата на поранешни членови на Европскиот парламент, на која биле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Бујар Османи денес оствари проштална средба со амбасадорот на Романија во Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Зоран Заев, се сретна со Виорел Станила, амбасадор на Романија во нашата држава, кој го завршува својот мандат.На средбата се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, денеска заедно со останатите опозициски партии Алијанса и Алтернатива и Левица, поднесе ...
сите 341 | | | веќе видена

Во однос на организирање внатрепартиски избори, СДСМ веќе има искуство со минатите локални избори за избор на кандидати во Крушево и Охрид, истакна вечерва ...
сите 160 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 137 | | | веќе видена

Четворица лаборанти од лабараторијата во Клиничка болница-Штип се заразени со коронавирусот. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев ја потврди ...
сите 311 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 134 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 212 | | | веќе видена

Јас и мојата фамилија ниту некогаш сме биле ниту ќе бидеме мафијаши ниту ќе бидеме корумпирани, а особено не се продаваме за ситни пари. Ако некој од нас бара ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров – Вуцас: Австрија е една од најгласните поддржувачи за пристапувањето на Северна Македонија во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: