ОБВИНУВА ЗА ПРОГОН: Никола Груевски се брани себеси, но и Јанкулоска


Откако екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска е спроведена во затворот Идризово и почна да ја издржува затворската казна за случајот „Тенк“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Адвокатите на Миле Јанакиески, против кого се водат неколку судски процеси, денеска со отворено писмо алармираа за честите и секојдневни судски рочишта ...
| | веќе видена | слични

Со писмо до членовите на Судскиот совет, Кривичен суд, Дипломатски претставништва, медиуми, невладини организации, адвокатите на Миле Јанакиески, против кого ...
| | веќе видена | слични

Против нашиот клиент Миле Јанакиески пред Основниот Кривичен суд Скопје во моментов се водат 7 кривични постапки, нешто што не е забележано како пример во ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата предизвикана од КОВИД-19 го промени функционирањето и работењето во сите области од животот. Технологијата и новите алатки забрзано го наоѓаат ...
| | веќе видена | слични

- Многумина од вас не ме познаваат, ќе се запрашаат и ќе се зачудат зошто вечерва токму јас сум еден од говорниците кој има можност да зборува овде пред вас. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од неправда не никнува правда. Само ако се свртите позади мене, не можам ни да ги прочитам колку афери имаат од кога се дојдени на власт. Ние македонците само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето вклучување во вестите на македонската телевизија зборуваше за протестот кој го организира ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, денеска заедно со останатите опозициски партии Алијанса и Алтернатива и Левица, поднесе ...
сите 341 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 137 | | | веќе видена

Во однос на организирање внатрепартиски избори, СДСМ веќе има искуство со минатите локални избори за избор на кандидати во Крушево и Охрид, истакна вечерва ...
сите 149 | | | веќе видена

Четворица лаборанти од лабараторијата во Клиничка болница-Штип се заразени со коронавирусот. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев ја потврди ...
сите 311 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 134 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 215 | | | веќе видена

Јас и мојата фамилија ниту некогаш сме биле ниту ќе бидеме мафијаши ниту ќе бидеме корумпирани, а особено не се продаваме за ситни пари. Ако некој од нас бара ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОБВИНУВА ЗА ПРОГОН: Никола Груевски се брани себеси, но и Јанкулоска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: