Стопанска комора, Штип: Мерките се добредојдени, да ги видиме условите и критериумите

Од Стопанската комора за туризам се задоволни што се вклучени во новиот сет мерки за помош од владата, но чекаат да ги видат условите за да знаат колку од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата донесе четврти сет економски мерки со цел да се подобри животот на граѓаните за време на кризата која е предизвикана од КОВИД-19. Но, антикризните ...
| | веќе видена | слични

Хотелиерите очекуваат заживување на бизнисот со отворањето на границите за околните држави. Сметаат дека со тоа ќе се зголеми бројот на гости од соседството ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Чевларските компании од Куманово, оние кои го преживеаа првиот бран од ширењето на коронавирусот и затворањето на границите, последниве месеци успеваат да ...
| | веќе видена | слични

Охридските туристички водичи кои поради поради коронакризата останаа без работа во летниот период, велат дека нивните приходи се сведени на нула. Очајни за ...
| | веќе видена | слични

Туристичката сезона заврши, Охрид е испразнет а голем дел од газдите на угостителските локали и сместувачките капацитети веќе кројат планови како најисплатливо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанската комора за туризам го чека прочистениот текст од Владата, во кои детално се објаснува кои мерки се наменети за оваа дејност и кои се условите за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Она што се случи денеска во Вевчани, еден карневал кој е традиција веќе 1400 години, кој не бил забранет ниту во Османлиско време ниту во било која окупација, ...
сите 216 | | | веќе видена

Доналд Трамп стана првиот американски претседател во историјата на државата против кого двапати во еден мандат е спроведен процес на импичмент откако ...
сите 396 | | | веќе видена

По денешните нереди и контроверзии врзани за традиционалниот Вевчански карневал, на фејсбук профилот „Мое Вевчани“ се огласија Василичарите со свое официјално ...
сите 96 | | | веќе видена

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари упати жестоки критики по фамата која настана во јавноста за употребата на лекот Ивермектин, кој прво беше ...
сите 160 | | | веќе видена

Амад Диало официјално беше презентиран како фудбалер на Манчестер јунајтед по комплетирањето на трансферот од 37 милиони фунти од Аталанта, добивајќи го бројот ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанска комора, Штип: Мерките се добредојдени, да ги видиме условите и критериумите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: