Каква е државната стратегија против Ковид-19?


2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека високата бројка на новозаболени последните денови покажува дека влегуваме во очекуваниот есенски бран. Филипче ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за здравство Венко Филипче преку фејсбук статус се огласи во врска со високите бројки на новозаболени со коронавирус, нагласувајќи дека влегуваме во ...
| | веќе видена | слични

Откако Владата донесе мерки со кои се забранува гостување на пејачи и диџеи во сите угостителски објекти, се ограничува јачината на музиката до 55 децибели и ...
| | веќе видена | слични

Ковид-19 кај новите 225 е потврден по направени 1841 тестови. Над половината (120) се во Скопје, а двоцифрени бројки бележат Тетово – 17, Прилеп – 15, Струмица ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со денешната повторна висока бројка на новозаболени, станува јасно дека влегуваме во очекуваниот есенски бран. Иако, многумина не веруваа во најавите дека тој ...
| | веќе видена | слични

Со денешната повторна висока бројка на новозаболени, станува јасно дека влегуваме во очекуваниот есенски бран, објави на Фејсбук министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, оценува дека пакетот мерки за превенција од корона вирусот е така димензиониран, што ако граѓаните целосно ги ...
сите 381 | | | веќе видена

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
сите 397 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 92 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 172 | | | веќе видена

„По вторпат мора да кажеме дека Македонците немаат проблем. И кога се потпишуваше договорот со Атина ние немавме проблем, проблемот го имаше Атина со нашето ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каква е државната стратегија против Ковид-19?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: