Добитниците на рекордната седумка им се заблагодарија на останатите играчи

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

1.10.2020 год. Скопје - Од денес e во продажба инстант лозот „ДОМЕ, СЛАДОК ДОМЕ“ - првиот лоз на Државна лотарија што нуди 5 (пет) стана во Скопје и бројни ...
| | веќе видена | слични

Останато

„ВМРО-ДПМНЕ денес го изразува својот протест против незаконското трошење на пари на европските даночни обврзници кои што се наменети за образование и образовни ...
сите 357 | | | веќе видена

Откако партијата речиси секојдневно го прозива за лошо снаоѓање во справувањето со коронавирусот, м инистерот за здравство Венко Филипче синоќа објави ...
сите 176 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 162 | | | веќе видена

Од директор на Подружница, по брза постапка станал чувар на рампа, па добил решение за суспензија, а неодамна и отказно решение од работното место – самостоен ...
сите 55 | | | веќе видена

Тестирањето на вакцините врз луѓе во борбата против Ковид-19, каде волонтерите намерно би се заразиле со коронавирус, наскоро би можело да стане реалност, ...
сите 125 | | | веќе видена

Службата за национална безбедност на Ерменија ги отфрли како апсурдни обвинувањата на Азербејџан за заговор за терористички напади на прометни јавни места на ...
сите 224 | | | веќе видена

Според протоколите, здравствените работници и луѓето над 65 години треба први да ја примат вакцината, а кога ќе бидат достапни поголем број дози и луѓето ...
сите 49 | | | веќе видена

Русите спроведуваат кампања за дезинформација за ширење стравови во врска со вакцината што ја развива универзитетот во Оксфорд. Тоа го објави британскиот ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Добитниците на рекордната седумка им се заблагодарија на останатите играчи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: