ИМА ПИВО И ЗА 200 ДЕНАРИ - претераа ли „фенси“ угостителите со цените, тие велат - работиме по старо


Се обидуваат ли угостителите да надоместат за загубите кои ги претрпеа за време на неработењето поради заштитните мерки за спречување на коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Независната угостителска комора (НУК) најави дека доброволно ќе ги затвори сите објекти на две недели во знак на незадоволство од најновите протоколи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Музичарите ли се виновни или угостителите? Губат од својот промет, пред затворање се голем дел угостителски објекти, а и голем број музичари планираат да ја ...
| | веќе видена | слични

Сопствениците и вработените во ноќните клубови утре ќе протестираат пред Владата. Бараат две клучни работи. Прво, да добијат финансиска помош од државата, ...
| | веќе видена | слични

Музичарот Петар Младеновски, попознат како Пеце Суперхикс, за утринската програма на ТВ 24 изјави дека нивната фела нема ист третман во оваа држава. „Јас ...
| | веќе видена | слични

Владата со цел превенција од ширење на вирусот, деновиве воведе нови ограничувања во работата на угостителските објекти. Токму ова предизвика реакција кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 159 | | | веќе видена

Владата побара разрешување на Лидија Димова, дали се работи за правилен или популистички потег? Вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски ...
сите 222 | | | веќе видена

Кумановскиот хирург д-р Драган Тасевски почина како последица на коронавирусот, потврдија денеска од Општата болница во Куманово. Од Центарот за јаво здравје ...
сите 214 | | | веќе видена

Втор заеднички состанок на билатералните комисии од бугарскло-македонскиот мешовит комитет ќе има на 3 и 4 декември годинава, најави професорот Иван Илчев во ...
сите 396 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИМА ПИВО И ЗА 200 ДЕНАРИ - претераа ли „фенси“ угостителите со цените, тие велат - работиме по старо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: