Чекори ли македонската економија на прав пат?


Парите од четвртиот пакет на мерки не само што е задоцнет туку нема да одговори и на потребите на македонската економија туку напротив повеќе ќе ја продлабочи ...
| | веќе видена | слични

Единствено добивка од овој пакет на мерки ќе имаат само Зоран Заев и неговите блиски затоа што тие пари завршуваат директно во нивниот џеб. Ниту претходните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со четвртиот пакет мерки ќе им се помогне на најранливте групи граѓани, на кои таа помош им е најпотребна. Не е точно дека со четвртиот пакет мерки сакаме да ...
| | веќе видена | слични

Трошењата на државата надминуваат фантастични 4 милијарди евра. Рекордно најдлабока дупка во државната каса од 8,4 отсто. Пад на економијата за 4,4 проценти. ...
| | веќе видена | слични

Главната цел на мерките кои ги донесе Владата во сите четири пакети е зачувување на работните места и зголемување на ликвидноста на компаниите. Најпогоден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисија Анализа на ТВ 24 зборуваше за ребалансот на буџетот, како и штетните политики кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во вечерашното издание на дебатната емисија „24 анализа” на ТВ 24 гостуваше портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, кој заедно со министерот Бектеши и Азири ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 399 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чекори ли македонската економија на прав пат?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: