Борци од Сирија испратени да се борат во Азербејџан: „Не сакав да одам, но немам пари“


Турција ги испрати своите сојузници во Сирија да го поддржат Азербејџан во конфликтот со соседна Ерменија, изјави ерменскиот амбасадор во Москва. Вардан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доаѓаат времиња кога човек мора самиот да си помогне. Тоа сега особено важи во Нагорно Карабах, каде борбите не престануваат. Кој сака да знае што значи зборот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефовите на дипломатиите на земјите претседавачи со Минската група на ОБСЕ синоќа остро ја осудија ескалацијата на насилството во и надвор од зоната на Нагорно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Ерменците и Азербејџанците умираат во битките околу Нагорно Карабах, шансите за барем привремен прекин на војната се мали. Нивните животи зависат од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новости во кое, меѓу другото, зборувал за улогата на Турција во настаните во неговата земја, но и за најновите конфликти во Нагорно Карабах. Асад посочува дека ...
| | веќе видена | слични

Конфликтот меѓу завојуваните страни на Кавказот трае веќе десет дена. Има се повеќе има жртви, но и се помалку надеж за брз крај на судирот.Додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 570 | | | веќе видена

Во Скопје во изминатите 24 часа се регистрирани 390 нови случаи на Ковид-19 и петмина починати. Меѓу починатите најмладата жртва има 35 години.Другите починати ...
сите 413 | | | веќе видена

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 486 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 102 | | | веќе видена

– Ќе биде направена епидемиолошка анкета на пратеничката Славјанка Петровска од СДСМ, која вчера на својот фејсбук-профил објави дека е позитивна на Ковид-19. ...
сите 209 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 279 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, одговарајќи на новинарско прашање по седницата на Советот за безбедност, истакна дека дека проблемот кај сите земји во ...
сите 486 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борци од Сирија испратени да се борат во Азербејџан: „Не сакав да одам, но немам пари“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: