Директорот на СЗО за Европа не ја исклучува можноста да прими руска вакцина

Директорот на Регионалната канцеларија на Светската здравствена организација за Европа, Ханс Клуге, не ја исклучува можноста да ја прифати понудата да ја прими ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Русија ги сподели со Светската здравствена организација (СЗО) податоците добиени за време на фазата 1 и 2 од клиничките испитувања на нејзината вакцина ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Синот на претседателот на Венецуела Николас Мадуро и неговата постара сестра се согласиле да учествуваат во клиничките тестирања на руската вакцина Спутник V ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на центарот „Гамалеја“, Александар Гинцбург, во разговор за руските медиуми изјавил дека се сомнева дека колективниот имунитет кон коронавирусот се ...
| | веќе видена | слични

Завршени се клиничките испитувања на вакцината против новиот коронавирус, која ја разви Државниот истражувачки центар за вирусологија и биотехнологија при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Федералниот институт за индустриска сопственост на Русија одобри патент за вакцина за коронавирус на државниот научен центар за вирусологија и биотехнологија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Рускиот министер за здравство, Михаил Мурашко денеска изјави дека во рамки на тестирањето на вакцината „Спутник V“, на клините во Москва биле вакцинирани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од сто лекари и медицински работници на американскиот центар „Мајмонидес“ покажаа интерес за руската вакцина „Спутник V“ за време на брифинг преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 437 | | | веќе видена

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 367 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 178 | | | веќе видена

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие.Починатите 12 ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директорот на СЗО за Европа не ја исклучува можноста да прими руска вакцина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: