ВМРО-ДПМНЕ: Филипче секој ден само дава аргументи дека е министер за зараза и смрт


Министерот за здравство Венко Филипче на вечерашното гостување во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма продолжи со кажување на ноторни лaги, како што тоа ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на Ковид-19 пандемијата, опозициската ВМРО-ДПМНЕ постојано ги критикува властите и ги обвинува дека не се справуваат со последиците од Корона ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Македонија е црна дупка во Европа во однос на справувањето со корона вирусот. Според Би-Би-Си Македонија е црн рекордер по смртност. И последното деноноќие ...
| | веќе видена | слични

Околу 40.000 деца немаат можност онлајн да ја следат наставата, а од Владата велат дека оваа година нема да се превземат мерки во оваа насока, додека истата ...
| | веќе видена | слични

Започна учебната година по еден месец задоцнување. Основците ги добија лозинките да се прилагодуваат на како што ја нарекуваат Национална платформа за учење на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Заев и Филипче одамна ја испуштија од контрола состојбата со пандемијата на КОВИД-19 во Македонија. Бројот на заразени наближува на 20.000 лица, односно 10 ...
| | веќе видена | слични

Неспособноста на Заев и Филипче е причина моментално во Скопје да имаме околу 1.000 активни случаи на болни лица од КОВИД-19. Преплавен е и остатокот од ...
| | веќе видена | слични

Македонија тоне во зараза од КОВИД-19. На секој час во последните 48 часа имаме по 10 заразени. Само вчера регистрирани се нови 243 случаи. Заев и Филипче ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со ребаланост на Буџетот, Владата ќе издвои 54 милиони денари за награда на сите здравствени работници кои се вклучени во третманот на пациентите заболени од ...
сите 467 | | | веќе видена

Во моментов Комисијата за здравство расправа по амандманот од законот за заштита на населението за заразнио болести кои се однесува на задолжителното носење ...
сите 420 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 397 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 100 | | | веќе видена

„Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на КОВИД апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен ...
сите 133 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче секој ден само дава аргументи дека е министер за зараза и смрт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: