Во Србија 30 новозаболени од коронавирус, еден починат


Двапати повеќе заразени од претходниот ден се регистрирани денеска во Словенија, а поради зголемените хоспитализации, потребни се уште сто легла во болниците, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Полското Министерство за здравство денеска соопшти дека регистрирало рекорден број на смртни случаи од коронавирус во еден ден, дури 58. Од официјалните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека полицискиот час не е трајно решение, доколку граѓаните не сфатат колку е важно почитувањето на мерките за ...
сите 307 | | | веќе видена

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
сите 397 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија, на која се гледа како ВМРО ДПМНЕ, протестира со скапи и луксузни возила. На протестите кои ги организира ВМРО ДПМНЕ ...
сите 25 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија 30 новозаболени од коронавирус, еден починат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: