Ќе мора ли да има договор за Делчев пред првата меѓувладина комисија?

Политички критериуми Северна Македонија продолжи да ги спроведува реформите поврзани со ЕУ во текот на целиот период на известување. Продолжија напорите за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска најави дека неговата прва билатерална посета ќе биде на Бугарија што, како што потенцира, претставува порака сама ...
| | веќе видена | слични

Во делот борбата против корупцијата и организираниот криминал, Европската комисија смета дека има одредено ниво на подготовеност „Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Македонија е умерено подготвена за ЕУ според новиот извештај на Европската Комисија. На правосудството му треба подобрување, иако постои напредок, додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на денешната прес-конференција изјави дека очекува Извештајот на ЕК да го нотира прогресот на земјата остварен во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари видео-конференциска средба со група поранешни европарламантарци, членови на Здружението на поранешни ...
| | веќе видена | слични

Борбата против корупцијата, која е клучен чекор кон членство во Унијата, според Брисел бележи добар напредок во делот на истрага, гонење и судење на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи в петок ќе престојува во официјална посета на Бугарија на средба до шефицата на бугарската дипломатија Екатерина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира дека откако кај починатиот Амди Бајрам постмортем е утврдено дека истиот бил позитивен на ковид-19, Центарот за јавно ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 399 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе мора ли да има договор за Делчев пред првата меѓувладина комисија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: