Меѓу новозарзените е и воспитувачка од градинката „Мајски цвет“ во Битола

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Уште осум лица починаа во болница како резултат на компликации од ковид-19 во изминатото деноноќие, соопшти Министерството за здравство. Во болнички услови ...
| | веќе видена | слични

Во болнички услови починaa 8 лица по компликации од ковид-19 во последните 24 часа, и тоа двајца пациенти од Скопје (75 и 68), три пациенти од Гостивар (82, 68 ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 19096, бројката на оздравени пациенти е 15645, на починати е ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека во последните 24 часа од Ковид-19, во болнички услови починале осум лица, односно, двајца пациенти од ...
| | веќе видена | слични

Според него, Инфективното одделение е веќе полно и таму се лекуваат 15 пациенти со полесна клиничка слика, додека тие со потешка се пренесуваат во Скопје. -На ...
| | веќе видена | слични

Од вчера се примаат ковид-пациенти во поранешните хирурушки амбуланти на Струмичката болница што се преадаптирани, откако се пополнија капацитетите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 105 | | | веќе видена

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 388 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 131 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција постапува и во фаза на предистрага е случајот со Еуростандард банка изјави директорот на Управата Арафат Муареми за емисијата ...
сите 148 | | | веќе видена

Уште тројца наставници и 13 ученици се во изолација поради првоодделенец со коронавирус во Кавадарци, а спроведени се и анкети и дезинфекција, за МИА потврди ...
сите 221 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 149 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 343 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓу новозарзените е и воспитувачка од градинката „Мајски цвет“ во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: