Воените тензии на релација Азербејџан - Ерменија


2 копии

Континуираните борби меѓу Ерменија и Азербејџан околу Нагорно Карабах траат повеќе од седум дена. Засега не е познато колку точно луѓе загинале во конфликтот ...
| | веќе видена | слични

Доаѓаат времиња кога човек мора самиот да си помогне. Тоа сега особено важи во Нагорно Карабах, каде борбите не престануваат. Кој сака да знае што значи зборот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на азербејџанското Министерство за одбрана, Вагиф Дарџахли, денеска изјави дека продолжија борбите меѓу азербејџанските и ерменските сили долж ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Шефовите на дипломатиите на земјите претседавачи со Минската група на ОБСЕ синоќа остро ја осудија ескалацијата на насилството во и надвор од зоната на Нагорно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Ерменците и Азербејџанците умираат во битките околу Нагорно Карабах, шансите за барем привремен прекин на војната се мали. Нивните животи зависат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 231 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Воените тензии на релација Азербејџан - Ерменија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: