Висока просечната возраст на работниците во одредени дејности во Македонија

Просечната возраст на сметководителите во македонските фирми е 55,4 години, а идентична ситуација е регистрирана и кај архитектите. Со години наназад се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денеска вработените во администрацијата повторно се со флексибилно работно. Иако пред два дена им беше најавено дека работното време ќе им биде од 8 часот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Раководството на ЕЛЕМ врши постојан и континуиран притисок преку своите раковдни лица врз членовите на Самостојниот синдикат на работниците во енергетика, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

До сега не е познато субвенционирање од страна на државата на вработувања во приватниот сектор по етничка основа, а мотив да биде правичната застапеност, како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Антонио Милошоски пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа посочи дека неговата пратеничка група побарала дополнително време да го разгледа ...
сите 657 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 25473, бројката на оздравени пациенти е 18047, на починати е ...
сите 920 | | | веќе видена

Нa 23 октомври - Денот на македонската револуционерна борба и на денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, опозициската партија ...
сите 146 | | | веќе видена

Владата преводена од СДСМ да се грижеше за граѓаните немаше Македонија денес да тоне во сиромаштија. Зоран Заев во ек на криза остави над 40.000 граѓани на ...
сите 76 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 188 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Висока просечната возраст на работниците во одредени дејности во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: