Четврти сет мерки – 470 милиони за поддршка на граѓаните и стопанството


Најавената целодневна настава во училиштата се уште не се реализира. МОН, општините и директорите на училиштата бараат начин да излезат во пресрет на барањата ...
| | веќе видена | слични

Стартот на учебната година започна со големи проблеми и со фрустрации особено од страна на родителите кои беа целосно збунети и не знаеа што да прават. Ги ...
| | веќе видена | слични

Владата ја одобри препораката на Комисијата за отворањето на училишните кујни за децата со продолжен престој со стриктно почитување на правилата за добра ...
| | веќе видена | слични

Државното музичко училиште од Битола ги информираше родителите и учениците од основното музичко образование, дека сe обидуваат и прават крајни напори да ...
| | веќе видена | слични

Дел од најмладите ученици вчера со физичко присуство ја започнаа новата учебна година, но гориливо останува прашањето за многу родители кои по завршување на ...
| | веќе видена | слични

Со кратка приредба на наставничките почна првиот училишен ден за првачињата. Новата реалност ги подели дечињата во групи. Наместо да се запознаваат меѓусебно ...
| | веќе видена | слични

По препорака на Комисијата за заразни болести, Владата на седница пред два дена одобри целодневна настава во училиштата. „Одобрена е организацијата на ...
| | веќе видена | слични

Самите училишта треба да си направат план како ќе се спроведе и одвива целодневната настава за децата од прво до трето одделение. Министерката Мила Царовска на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 399 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четврти сет мерки – 470 милиони за поддршка на граѓаните и стопанството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: