Осумте банки заинтересирани за соработка со Пошта до крајот на месецот треба да достават понуди

До крајот на месецот банките кои изразија интерес да го вршат платниот промет во единиците на Пошта треба да одговорат на писмото што го испрати Пошта до нив ...
| | веќе видена | слични

Изборот на банка која ќе го врши платниот промет во поштенските филијали, не е завршен. Од Пошта АД за „Слободен печат“ кусо одговорија дека „кога ќе има нешто ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими не ја исклучува можноста за измени во Законот за Фондот за осигурување на депозити, но смета дека тие измени би требало ...
| | веќе видена | слични

Здружението на оштетените штедачи на Еуростандард банка поднес иницијатива за носење на закон за целосно обештетување и барање до политичките партии во ...
| | веќе видена | слични

Оштетените депоненти, оние кои останаа необештетени во целост како физички лица и целосно необештетените фирми, се оставени на немилост на банкарскиот систем и ...
| | веќе видена | слични

Оштетените штедачи од Еуростандард банка кои имаат заробени во банката над 30 илјади евра и нема да може да си ги повратат, туку ќе ги побаруваат од стечајната ...
| | веќе видена | слични

Многу семејства доживеаја шок во попладневните часови на 12 август оваа година. Слушнаа или прочитаа дека својот личен капитал доверен во банка го немаат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Фондот за осигурување на депозити ја информира јавноста дека по двонеделен период од почетокот на исплатата на обесштетувањето на депонентите на “Еуростандард ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Обесштетувањето на штедачите од „Еуростандард банка“ се одвива без поголеми пречки, а досега се обесштетени 72 отсто или три милијарди денари, информираат од ...
| | веќе видена | слични

Фондот за осигурување на депозити ја информира јавноста дека по двонеделен период од почетокот на исплатата на обесштетувањето на депонентите на Еуростандард ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 404 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 173 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осумте банки заинтересирани за соработка со Пошта до крајот на месецот треба да достават понуди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: