„Почивај во мир мила“ – Емотивно писмо за здравствената работничка од Охрид која ја изгуби битката со Ковид-19


Откако почна пандемијата со Ковид-19, голем број од медицинските работници во болниците низ земјава беа заразени со вирусот. Иако голем број од нив победија, ...
| | веќе видена | слични

АЛФА: Д-р Кирил Лазов, од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“... Докторе, што не чека, како ќе се справиме со епидемијата? Но, пред се, во овој момент, актуелно е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Возила за брза помош на Здравствен дом и Општа болница Охрид, со вклучени сирени и ротациони светла, денеска точно напладне, и’ оддадоа последна почит на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со вклучени сирени и ротациски светла на амбулантните возила за итна медицинска помош на Здравствениот дом од Охрид и од Општата болница денеска вработените во ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата со коронавирусот дополнително ја влоши психичката состојба на пациентите во старските домови, затоа што посетите се забранети. Овие пациенти и без ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште еден здравствен работник пред неколку дена, ја изгуби битката со КОВИД-19 во нашата земја. Почина медицинската сестра Дијана Димоска од охридската ...
| | веќе видена | слични

Одложувањето на прегледите и интервенциите во изминативе шест месеци поради корона кризата остави последици врз пациентите со други заболувања – велат дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

НОВ РЕКОРД НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2647 тестирања, а регистрирани се 870 нови ...
сите 250 | | | веќе видена

Индија ја премина „темната линија“ од 8 милиони заболени со коронавирус. Во последните 24 часа потврдени се 49.881 нов случај, соопшти индиското Министерство ...
сите 953 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 136 | | | веќе видена

Самоизолацијата е задолжителна при тестирање за Ковид-19 од закажување на тестот или самото тестирање, па се до добивање на резултатот. Доколку резултатот е ...
сите 113 | | | веќе видена

Ќе биде направена епидемиолошка анкета на пратеничката Славјанка Петровска од СДСМ, која вчера на својот фејсбук-профил објави дека е позитивна на Ковид-19. ...
сите 80 | | | веќе видена

Доктор Жарко Караџовски од Комисијата за заразни болести вели дека нема да дозволи никој да ја оцрнува Комиисјата за заразни болести и нејзините членови и дека ...
сите 71 | | | веќе видена

Опозицијата сериозно размислува да побара одложување на предвремените локални избори во Штип кои треба да се одржат на 10-ти декември, изјави лидерот на ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Почивај во мир мила“ – Емотивно писмо за здравствената работничка од Охрид која ја изгуби битката со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: