ДА СЕ ПРОСТАТ ЛИ ОД ТЕШКО ПЕЧАЛЕНИТЕ ПАРИ - Фактор дознава: Големите штедачи од Еуростандард ќе си повратат само 25 отсто од заштедите

Дали штедачите кои имаа поголеми влогови од 30 илјади евра во Еуростандард банка ќе останат, условно речено, со куси ракави? Фактор дојде до екслузивна ...
| | веќе видена | слични

Изборот на банка која ќе го врши платниот промет во поштенските филијали, не е завршен. Од Пошта АД за „Слободен печат“ кусо одговорија дека „кога ќе има нешто ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими не ја исклучува можноста за измени во Законот за Фондот за осигурување на депозити, но смета дека тие измени би требало ...
| | веќе видена | слични

Здружението на оштетените штедачи на Еуростандард банка поднес иницијатива за носење на закон за целосно обештетување и барање до политичките партии во ...
| | веќе видена | слични

Оштетените депоненти, оние кои останаа необештетени во целост како физички лица и целосно необештетените фирми, се оставени на немилост на банкарскиот систем и ...
| | веќе видена | слични

Оштетените штедачи од Еуростандард банка кои имаат заробени во банката над 30 илјади евра и нема да може да си ги повратат, туку ќе ги побаруваат од стечајната ...
| | веќе видена | слични

Многу семејства доживеаја шок во попладневните часови на 12 август оваа година. Слушнаа или прочитаа дека својот личен капитал доверен во банка го немаат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Фондот за осигурување на депозити ја информира јавноста дека по двонеделен период од почетокот на исплатата на обесштетувањето на депонентите на “Еуростандард ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Обесштетувањето на штедачите од „Еуростандард банка“ се одвива без поголеми пречки, а досега се обесштетени 72 отсто или три милијарди денари, информираат од ...
| | веќе видена | слични

Фондот за осигурување на депозити ја информира јавноста дека по двонеделен период од почетокот на исплатата на обесштетувањето на депонентите на Еуростандард ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 25473, бројката на оздравени пациенти е 18047, на починати е ...
сите 570 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 467 | | | веќе видена

Антонио Милошоски пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа посочи дека неговата пратеничка група побарала дополнително време да го разгледа ...
сите 234 | | | веќе видена

Нa 23 октомври - Денот на македонската револуционерна борба и на денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, опозициската партија ...
сите 145 | | | веќе видена

Владата преводена од СДСМ да се грижеше за граѓаните немаше Македонија денес да тоне во сиромаштија. Зоран Заев во ек на криза остави над 40.000 граѓани на ...
сите 76 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 188 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на лицата кои се згрижени на одделот за болни или позитивни на Ковид-19 во Општа болница со проширена дејност во Кочани, откако пред три дена ...
сите 149 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДА СЕ ПРОСТАТ ЛИ ОД ТЕШКО ПЕЧАЛЕНИТЕ ПАРИ - Фактор дознава: Големите штедачи од Еуростандард ќе си повратат само 25 отсто од заштедите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: