Охридското Езеро останува на кота од 693,15 м.н.в, 18 сантиметри под просекот за септември

Охрид, 28. септември 2020 (ИНПРЕС) – Нивото на водата во Охридското Езеро и понатаму под просекот за овој период од годината. Според денешните мерења на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 6. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и ...
| | веќе видена | слични
20 копии
3 копии

Денес во попладневните часови, како и во текот на ноќта но и утре времето ќе биде значително облачно, локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Променливо време со дожд, ветер и опаѓање на температурите најавуваат од УХМР за наредните денови. Утре ќе преовладува променливо облачно време со повремени ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Времето денеска ќе биде променливо облачно и со малку пониски температури. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Попладне и во текот на ноќта ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 5. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Во вчерашната изјава за медиумите, директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби д-р Милена Стевановиќ информираше дека е започната ...
сите 175 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09: 50 часот било пријавено дека во Штип, на крстосницата на улиците „Партизанска“ и „Сремски фронт“, патничко возило „цитроен ...
сите 197 | | | веќе видена

Откако пандемијата на коронавирусот ќе заврши, Македонија ја чека одлив на медицински сестри. Тие би заминале во регионот, но и во Европа, онаму каде ваквиот ...
сите 94 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 106 | | | веќе видена

Бугарија не бара од Северна Македонија промена на Уставот и решението не е преку потпишување на нов договор. Ние веќе имаме договор и треба да ги решаваме ...
сите 296 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридското Езеро останува на кота од 693,15 м.н.в, 18 сантиметри под просекот за септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: