Само Кратово без активни на Ковид-19, најмногу во Скопје 684


6 копии
5 копии

Рестриктивни мерки за намалување и спречување на коронавирусот ќе предизвикат нов удар на угостителите. И додека една од најважните стопански гранки во ...
| | веќе видена | слични

Да не се затвораат угостителските објекти во недела, бара Кризниот штаб во Куманово. Наведуваат дека во овој град се почитуваат препораките на Владата. „ОШЗС ...
| | веќе видена | слични

Во просториите на Општина Куманово денеска се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со преземање на активности и мерки од ширење ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот штаб за заштита и спасување на Куманово (ОШЗС), побара од Комисијата за заразни болести и Владата, ако донесе нови мерки со кои недела ќе биде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општинскиот штаб за заштита и спасување во Куманово, на состанок во Општината во врска со преземање на активности и мерки против ширење на Ковид-19 донесе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 205 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 550 | | | веќе видена

Кризата предизвикана од КОВИД-19 силно ги погоди нискодоходовните групи граѓани кои најчесто работат на нископлатени работни места или се дел од неформалната ...
сите 133 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 109 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 99 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само Кратово без активни на Ковид-19, најмногу во Скопје 684

Од:
До кого (е-маил):
Порака: