Врзете ги појасите на седиштата и безбедно влезете во ново филмско доживување на A1 Drive-in Cinema


Културолошкиот феномен од 50-тите, се враќа на голема врата. Чувството да се гледа филм на големото платно од удобноста на својот автомобил е сосема различно и ...
| | веќе видена | слични

Швајцарската драма „Хронофобија“ во режија на Франческо Рици вечерва во 21 часот ќе биде премиерно прикажан во скопска Кинотека. Филмот е со времетраење од 93 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Повеќе од 1000 посетители досега имаа можност да уживаат во уникатниот настан A1 Drive-in Cinema кој се отвори на 29 септември, а беше дел од одбележувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кино Милениум и Кино Фросина во следните пет дена (од 5 до 9 октомври) ќе бидат епицентарот на 11-тото издание на ЕХО Фестивалот за планински филм. – Пред нас ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Возбудлива програма ќе има овој викенд на А1 драјв-ин (Drive-in) киното. По проекциите на оскаровецот „Паразит", семејната драма „Вистина" и данскиот „Уште ...
| | веќе видена | слични

Во време на пандемија на коронавирус, љубителите на филмските остварувања стануваат особено носталгични по „големото платно“ и магијата на седмата уметност ...
| | веќе видена | слични

Во кината ширум земјава од денеска почнуваат проекциите на данскиот филм „Хакер“, синхронизиран на македонски јазик од познатиот македонски јутубер Steffonator ...
| | веќе видена | слични

Протоколите за работа на кината ги опфаќаат општите препораки за задолжително носење на заштитна опрема на лицето за сите посетители и вработени, одржување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги повика здравствените власти да ги ослободат од работа граѓаните кои имаат хронични заболувања во периодов кога има висока ...
сите 305 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 193 | | | веќе видена

Последниот, вчерашен корона-биланс е 247 нови случаи, 321 оздравен пациент и 15 починати. Измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од ...
сите 374 | | | веќе видена

Пратениците Сања Лукаревска и Мухамед Зекири го поминуваат последниот ден во Собранието откако денеска на седница им беа верификувани оставките. Тие заминуваат ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 27. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Кризниот штаб на општина Охрид денеска одржа он-лајн состанок со учесто на сите постојани членови. На состанокот беа ...
сите 263 | | | веќе видена

За прв пат во политичката историја на македонската демократија, една партија, во случајов СДСМ, на непосредни, директни избори, ќе го избира својот ...
сите 160 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 65 | | | веќе видена

Министерот за здравство на Косово Арменд Земај изјави дека надлежните власти во државата ги разгледуваат сите опции за соочување со новиот бран на пандемијата ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Врзете ги појасите на седиштата и безбедно влезете во ново филмско доживување на A1 Drive-in Cinema

Од:
До кого (е-маил):
Порака: