Од денеска исплата на пензиите

УНИБанка АД Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека почнувајќи од денес, (05.10.2020 година – Понеделник) експозитура Централа, ќе функционира со ...
| | веќе видена | слични

Шпаркасе Банка Македонија ги информира своите почитувани клиенти дека од денес, 05.10.2020 година (понеделник) , паричната помош од социјална и детска заштита ...
| | веќе видена | слични

ТТК Банка АД Скопје ги известува своите почитувани корисници дека од денес 05.10.2020 година започна со исплата на паричните права од социјална и детска ...
| | веќе видена | слични

НЛБ Банка ги известува своите клиенти дека паричната помош од социјална и детска заштита ја исплати на 2- ри октомври (петок). Во насока на поголема заштита и ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка АД – Скопје ги информира своите корисници дека се изврши процесирање на паричните средства за социјална и детска заштита, при што за клиентите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Силк Роуд Банка на своите корисници кои поседуваат American Express Point дебитна картичка им овозможува подигнување на средства без провизија на повеќе од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Охридска банка АД Скопје го продолжува периодот предвиден за замена на платежните картички на своите клиенти, физички и правни лица. Со тоа, овој процес ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 400 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 253 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска исплата на пензиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: