Дрва, струја или парно – што е најисплатливо за затоплување на домот?

Со доаѓање на есетна, секогаш се наметнува и прашањето како ќе го затоплуваме домот и кое грејно тело е најисплатливо. Кој систем за греење е најисплатлив? ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје ниту оваа зима нема да го преземе парното греење од сегашниот снабдувач „Балкан енерџи груп“ (БЕГ) бидејќи уште ја нема добиено лиценцата. ...
| | веќе видена | слични

Да се селектира отпад не е тешко, напротив потребна е само висока еколошка свест, малку волја и добра организација. Една од најважните алки во одвојувањето на ...
| | веќе видена | слични

На тој начин стакло ќе може да се селектира во 35 урбани општини, а истовремено, „Пакомак" ќе инвестира и во синџирот на селекција од Хо-Ре-Ка секторот. Таму ...
| | веќе видена | слични

Ако некои граѓани се понадеваа дека утрово можеби ќе се разбудат со топли радијатори, таа желба не им се оствари. И покрај тоа што од вчера, според новите ...
| | веќе видена | слични

„Грејната сезона може да почне и порано од 15ти октомври како што беше досега, но тоа ќе зависи од временската прогноза“, изјави денес претседателот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги поедностави условите за исклучување на корисниците на топлинска енергија од системот чии што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

БЕГ, ЕСМ Енергетика и Скопје Север ги имаат направено сите неопходни подготовки за старт на грејната сезона и се целосно подготвени и не очекуваат никакви ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 405 | | | веќе видена

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 219 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 230 | | | веќе видена

Вечерашниот протест е со цел да ги потсетиме граѓаните на сите „достигнувања“ т.е. лаги и измами со кои власта ја замајува јавноста на темата здрава животна ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 29 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дрва, струја или парно – што е најисплатливо за затоплување на домот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: