ВМРО-ДПМНЕ: Катастрофалната катаклизма на Филипче продолжува


И последното деноноќие државата бележи црн биланс, односно над 15% од тестираните се заразени, а четворица се починати. Од почетокот на епидемијата заразени се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија е црна дупка во Европа во однос на справувањето со коронавирусот. Според Би-Би-Си Македонија е црн рекордер по смртност. И последното деноноќие ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоки оствари средба со британската амбасадорка, Рејчел Галовеј каде разговараа за актуелната политичка, економска и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со британската амбасадорка, Рејчел Галовеј, на која, како што соопшти партијата, ...
| | веќе видена | слични

Во текот на средбата претседателот Мицкоски истакна дека власта не знае да се справи со КОВИД-19 и поради нивната неспособност бројoт на заразени и починати е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Четвртиот пакет на мерки со кои се фали СДСМ не обезбедуваат никаква поддршка за компаниите. Тие пари завршуваат директно во џебот на Зоран Заев и мафијата на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Заев и Филипче одамна ја испуштија од контрола состојбата со пандемијата на КОВИД-19 во Македонија. Бројот на заразени наближува на 20.000 лица, односно 10 ...
| | веќе видена | слични

Неспособноста на Заев и Филипче е причина моментално во Скопје да имаме околу 1.000 активни случаи на болни лица од КОВИД-19. Преплавен е и остатокот од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на својата последна Facebook Live сесија, на која одговара на граѓански прашања, рече дека доколку во иднина ...
сите 568 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 145 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 76 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 92 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Катастрофалната катаклизма на Филипче продолжува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: