10 навики на менаџирање кои веќе не постојат во деловниот свет

Колку повеќе се искачуваме по корпоративното скалило, толку се поголеми нашите одговорности. Истата работа се случува и со новите менаџери. По напорна и вредна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Читањето книги очигледно може да ве направи подобар, попаметен сопственик на мал бизнис. Но, читањето носи и други придобивки. Книгите можат да го намалат ...
| | веќе видена | слични

Веројатно како и многу други луѓе сте дошле во ситуација кога имате навистина голем број на проекти што треба да ги завршите. Може имате план да почнете свој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 86 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10 навики на менаџирање кои веќе не постојат во деловниот свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: