Задоволни ли се синдикатите и бизнис заедницата од новите мерки за помош?


Владата скрои пакет по терк на бизнисот. Газдите задоволни што голем дел од нивните барања се вградени во новиот сет мерки. Ковид кризата серозно им ја наруши ...
| | веќе видена | слични

Трошењата на државата надминуваат фантастични 4 милијарди евра. Рекордно најдлабока дупка во државната каса од 8,4 отсто. Пад на економијата за 4,4 проценти. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за финансии, Фатмир Бесими, истакнува дека годинава нема да има втор викенд без ДДВ. Овој викенд без ДДВ е веќе планиран и најавен и не е планиран ...
| | веќе видена | слични

Главната цел на мерките кои ги донесе Владата во сите четири пакети е зачувување на работните места и зголемување на ликвидноста на компаниите. Најпогоден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисија Анализа на ТВ 24 зборуваше за ребалансот на буџетот, како и штетните политики кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со четвртиот пакет мерки ќе им се помогне на најранливте групи граѓани, на кои таа помош им е најпотребна. Не е точно дека со четвртиот пакет мерки сакаме да ...
| | веќе видена | слични

Со ребалансот на буџетот ќе се обезбедат 70 милиони евра за финансиска поддршка за исплата на плати на вработените за фирмите кои бележат пад на приходите како ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во вечерашното издание на дебатната емисија „24 анализа” на ТВ 24 гостуваше портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, кој заедно со министерот Бектеши и Азири ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектешки во емисијата 24 анализа истакна дека овој буџет е скроен по мерка на граѓаните и ова е еден од најваните ребаланси ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со ребаланост на Буџетот, Владата ќе издвои 54 милиони денари за награда на сите здравствени работници кои се вклучени во третманот на пациентите заболени од ...
сите 467 | | | веќе видена

Во моментов Комисијата за здравство расправа по амандманот од законот за заштита на населението за заразнио болести кои се однесува на задолжителното носење ...
сите 420 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 397 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 100 | | | веќе видена

„Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на КОВИД апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен ...
сите 133 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Задоволни ли се синдикатите и бизнис заедницата од новите мерки за помош?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: