Телефонски разговор на премиерите Заев и Борисов


3 копии

Премиерот Зоран Заев денеска ги прими членовите на македонскиот дел на Интердисциплинарниот комитет за историски, археолошки и образовни прашања формиран од ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Интердисциплинарниот комитет, со кој претседава амбасадорот Виктор Габер, и во кој членуваат д-р Ана Чупеска, професор и политиколог, д-р Људмил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Историјата е многу важна и за двете страни, но тоа мора да биде појдовна основа за градење на иднината. Самиот договор и обврската преземена и од Македонија и ...
| | веќе видена | слични

За време на посетата на Атина, најголем дел од разговорите премиерот Зоран Заев со првиот човек на грчката Влада, Киријакос Мицотакис, биле посветени на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев изјави за време на неодамнаешната посета на Грција, 90 проценти од времето со грчкиот премиер Мицотакис зборувале за двата гранични ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, вечерва е гостин на емисијата "Само интервју" на Канал 5. Заев одговара прашања на неколку теми, како карантинот поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Цел ден чекање, минута ипол образлагање уште минута реплики, но повеќе од еден час преговарање. Вака власта и опизцијата по речиси еден месец конечно го ...
сите 371 | | | веќе видена

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
сите 399 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 55 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 101 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Телефонски разговор на премиерите Заев и Борисов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: