Заев: Со четвртиот пакет мерки не е заборавен никој


9 копии

Една милијарда денари или 17 милиони евра предивува да врати на граѓаните Министерството за финансии со вториот ребаланс на Буџетот за остварување на мерката ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ потфрли на економско поле. Од ветените над половина милијарда евра за првите три пакети на економски мерки исплатиле едвај 1/3. На СДСМ полесно им беше да ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими, на прес-конференција за вториот ребаланс на Буџетот, кажа дека во зависност од тоа како ќе се покаже мерката и ако има ...
| | веќе видена | слични

Корекцијата на ребалансот на буџетот со четвртиот пакет на мерки е очекувана, и во линија со досегашните и очекуваните движења во економијата, изјави за ...
| | веќе видена | слични

На СДСМ полесно им беше да ги потрошат парите за поткуп, отколку да им помогнат на граѓаните и бизнисот. Четвртиот пакет кој што сега го ветуваа, немаше да ...
| | веќе видена | слични

70 милиони евра ќе се искористат за мерката поддршка за исплата на плати за месеците октомври, ноември и декември. Овој пат, поддршката за исплата на плати ќе ...
| | веќе видена | слични

Гордана Димитриевска Кочоска, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, во гостување во емисијата Бизнис поенти на ТВ Алфа, вели дека преку четвртиот сет на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 603 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 130 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција постапува и во фаза на предистрага е случајот со Еуростандард банка изјави директорот на Управата Арафат Муареми за емисијата ...
сите 159 | | | веќе видена

Уште тројца наставници и 13 ученици се во изолација поради првоодделенец со коронавирус во Кавадарци, а спроведени се и анкети и дезинфекција, за МИА потврди ...
сите 242 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 149 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест, како што наведуваат, против „мафијата, за правда и слобода“, нагласи дека доколу владата ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Со четвртиот пакет мерки не е заборавен никој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: