За викендот без ДДВ може да потрошите најмногу 30.000 денари


9 копии

Една милијарда денари или 17 милиони евра предивува да врати на граѓаните Министерството за финансии со вториот ребаланс на Буџетот за остварување на мерката ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими, на прес-конференција за вториот ребаланс на Буџетот, кажа дека во зависност од тоа како ќе се покаже мерката и ако има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гордана Димитриевска Кочоска, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, во гостување во емисијата Бизнис поенти на ТВ Алфа, вели дека преку четвртиот сет на ...
| | веќе видена | слични

Пензионерите се големо, стабилно и дисциплинирано гласачко тело и затоа секоја влада се обидува да ги придобие. Во четвртиот пакет владини мерки за справување ...
| | веќе видена | слични

Новите економски мерки од четвртиот пакет за поддршка на стопанството ќе почнат да се користат од оваа недела, највија од Влада. Како што информираше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на вечерашната осмама седница, на предлог на Министерството за финансии го утврди Предлог-законот за изменување и дополнувањe на Законот за враќање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На предлог на Министерството за финансии утврден е Предлог – законот за изменување и дополнувањe на Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Владата повторно апелираше до опозицијата за поскоро носење на измените и дополнувањата на Законот за заштита од заразни болести, имајќи ја предвид ...
сите 558 | | | веќе видена

Вилма Рускоска, јавната обвинилетка за организиран криминал, во утринската програма на „Студио 10“ на 24 вести рече дека следува финансиско вештачење за ...
сите 108 | | | веќе видена

Крајно сомнителен е начинот на доделување на грантови во Националната агенција од страна на Лидија Димова. Повеќе од десет дена бараме објавување од страна на ...
сите 201 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 222 | | | веќе видена

Втор заеднички состанок на билатералните комисии од бугарскло-македонскиот мешовит комитет ќе има на 3 и 4 декември годинава, најави професорот Иван Илчев во ...
сите 260 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За викендот без ДДВ може да потрошите најмногу 30.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: