Финки ќе тестира дали системот за онлајн настава ќе издржи


Училиштата во општина Кочани ги исполнуваат сите пропишани услови за организирање настава според одлуките на Министерството за образование и протоколите. ...
| | веќе видена | слични

Со протест пред основните училиште „Борис Трајковски“ во село Моноспитово и „Свети Кирил и Методиј“ во село Иловица, општина Босилово, родители побараа нивните ...
| | веќе видена | слични

25 отсто од учениците и наставниците имаат проблеми со онлајн наставата. Најчесто немаат пристап до интернет, или немаат ИТ уреди за проследување на часовите. ...
| | веќе видена | слични

Владината комисија преразгледувала и одобрила нови барања за настава со физичко присуство, особено во ридско-планински подрачја. – Синоќа прифативме нов ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собраниската Комисија за здравство денеска треба да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на населението од заразни ...
сите 293 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 365 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 100 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 184 | | | веќе видена

„Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на КОВИД апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финки ќе тестира дали системот за онлајн настава ќе издржи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: