БЕСПЛАТНО ПАТУВАЊЕ НА БАЛИ: Ангажирале 4.400 инфлуенсери за промовирање на „НОВАТА ЕРА НА ТУРИЗМОТ“

Индонезискиот остров Бали ќе ангажира 4.400 инфлуенсери за да го оживее туризмот погоден од пандемијата на вирусот корона.Инфлуенсерите ќе уживаат во ...
| | веќе видена | слични

Работењето од дома стана новото нормално за многумина од нас поради пандемијата. Додека некои се борат да се приспособат на овој нов режим на работа, други ...
| | веќе видена | слични

Отворањето на училиштата по карантинот генерално не е поврзано со зголемувањето на стапката на Ковид-19, покажува истражување спроведено во 191 земја, но ...
| | веќе видена | слични

Хрватска беше една од ретките земји која во мај успеа да го намали бројот на активни случаи на коронавирус блиску до нула, но сега е пример како летниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Даниловски Драган, еден од врвните епидемиолози во земјава, ги повика пратениците побргу да го направат Собранието функционално и навреме да се изгласаат ...
сите 473 | | | веќе видена

Амди Бајрам бил позитивен на Ковид-19 на посмортен тестот на коронавирус, според информациите кои ги доби „Фокус“ од болницата „Жан Митрев“, каде што искусниот ...
сите 138 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Градоначалникот на Кавадарци и поранешен Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, Митко Јанчев изјави дека ќе се кандидира за лидер на ВМРО ДПМНЕ бидејќи партијата оди во ...
сите 238 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕСПЛАТНО ПАТУВАЊЕ НА БАЛИ: Ангажирале 4.400 инфлуенсери за промовирање на „НОВАТА ЕРА НА ТУРИЗМОТ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: