Светски ден на туризмот,мерките за поддршка да продолжат

Колапсот во авиоиндустријата предизвикан од пандемијата со коронавирусот може да избрише 46 милиони работни места ширум светот што претставува повеќе од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здравствено-економската криза предизвикана од пандемијата од КОВИД – 19 од која најголеми негативни последици претрпе туризмот, ја покажа важната улога која ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

И Охрид да ни го дадеше, Заев немаше да добие согласност за преговори, пишува бугарскиот портал 24 часа. Како коленичење, ја оцени во видео колумна бугарскиот ...
сите 465 | | | веќе видена

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 579 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 85 | | | веќе видена

Во тек е ревакцинација на бизнис заедницата, акција на Стопанската комора на Северна Македонија, која заедно со Стопанската комора на Србија, а во рамките на ...
сите 205 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска во Струмица отвори Канцеларија за непосреден контакт со граѓаните. Како што соопшти владиниот Сектор за односи со ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светски ден на туризмот,мерките за поддршка да продолжат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: