148 нови случаи, од нив 6 во Битола

Вообичаено во понеделник бројот на новозаразени од коронавирус паѓа, поради тоа што паѓа и бројот на тестирани за празници и викенди оти јавните лаборатории не ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тројца скопјани (62, 68 и 88 години) и еден тетовец (73 години) починаа како резултат од компликации од ковид-19 во последните 24 часа, соопшти Министерството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Аерозагадувањето е највисоко навечер. Ова го покажуваат графиконите на Министерството за животна средина. Во нив се гледа дека по 17 часот се зголемуваат ...
сите 155 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 134 | | | веќе видена

Сите лица кои се позитивни или имале контакт со заболено лице имаат издадено решение за изолација. Сива зона нема. Лицата кои биле контакти со позитивно лице ...
сите 264 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на расправата на Комисијата за здравство го обвини Филипче за хаос и побара оставка од него. Филипче им возврати: со кој образ обвинувате, кога ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

148 нови случаи, од нив 6 во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: