30 дена притвор за десетте дрвокрадци кои нападнаа полицајци


Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, скопјанец на 55-годишна возраст, поради основано сомнение дека го ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
4 копии

Основниот суд во Бања Лука издаде наредба за принудно спроведување на пејачот Халид Муслимовиќ за рочиште што е закажано за 28 октомври, пренесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Координаторот на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски денеска изјави дека пратениците од неговата партија ќе присуствуваат на седницата на чиј ...
сите 226 | | | веќе видена

Познат хирург Ѓорѓи Денков од Штип е деветата жртва на ковид-19 од медицинската фела, директорот на болницата Ален Ѓоргиев за ТВ 24 ја потврди оваа вест, но ...
сите 518 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција постапува и во фаза на предистрага е случајот со Еуростандард банка изјави директорот на Управата Арафат Муареми за емисијата ...
сите 162 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 129 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

30 дена притвор за десетте дрвокрадци кои нападнаа полицајци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: