Државата ќе дава и до 21.776 денари по вработен во фирмите: Помош за октомври, ноември и декември


Државата ќе ги субвенционира платите за октомври, ноември и декември на фирмите кои се погодени од кризата. Ова е дел од четвртиот пакет мерки. Премиерот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за финансии Фатмир Бесими, на прес-конференција за вториот ребаланс на Буџетот, кажа дека во зависност од тоа како ќе се покаже мерката и ако има ...
| | веќе видена | слични

70 милиони евра ќе се искористат за мерката поддршка за исплата на плати за месеците октомври, ноември и декември. Овој пат, поддршката за исплата на плати ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата предводена од СДСМ, со четвртиот пакет економски мерки за помош и поддршка на погодените со пандемијата на коронавирусот, обезбедува 470 милиони евра ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Четвртиот пакет на мерки со кои се фали СДСМ не обезбедуваат никаква поддршка за компаниите. Тие пари завршуваат директно во џебот на Зоран Заев и мафијата на ...
| | веќе видена | слични

Пензионерите се големо, стабилно и дисциплинирано гласачко тело и затоа секоја влада се обидува да ги придобие. Во четвртиот пакет владини мерки за справување ...
| | веќе видена | слични

Новите економски мерки од четвртиот пакет за поддршка на стопанството ќе почнат да се користат од оваа недела, највија од Влада. Како што информираше ...
| | веќе видена | слични

Четвртиот пакет мерки на Владата предводена од СДСМ обезбедува ефикасна и навремена поддршка за компаниите – 10 милиони евра државна кредитна гаранција, ...
| | веќе видена | слични

Владата на вечерашната осмама седница, на предлог на Министерството за финансии го утврди Предлог-законот за изменување и дополнувањe на Законот за враќање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секој трет тестиран во текот на вчерашното деноноќие е болен од Ковид-19. Достигнавме 33% на инфицирани лица од вкупно тестираните, предупреди на денешната ...
сите 447 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Во Институтот за јавно здравје од денеска, покрај постојното приемно одделение ќе функционира уште едно одделение за прием со лаборант и администратор со што ...
сите 273 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 200 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека според анализата на на Институтот за јавно здравје за неделета од 19. до 25.Октомври, тестирани се вкупно 13.993 ...
сите 402 | | | веќе видена

За прв пат во политичката историја на македонската демократија, една партија, во случајов СДСМ, на непосредни, директни избори, ќе го избира својот ...
сите 160 | | | веќе видена

Почитувани сограѓани, повеќе или помалку одговорни за своето здравје, позитивни или негативни, како ќе го пребродиме есенскиот корона бран, вечерва во Само ...
сите 47 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 64 | | | веќе видена

Генерал Стојанче Ангелов се прости од поранешниот припадник на Тигрите, Игор Ангеловски, кој почина од ковид. Како што објави Фактор, тој немал ниту еден ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државата ќе дава и до 21.776 денари по вработен во фирмите: Помош за октомври, ноември и декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: